Під час повномасштабного нападу Росія не тільки захопила частину українських територій, але й частково «перекрила кисень» українському експорту. До війни 75% української торгівлі йшло через морські порти на Чорному та Азовському морях. Поки весь світ говорить про можливий голод, від якого постраждають десятки мільйонів людей на планеті, в Україні все частіше говорять про два шляхи розблокування наших портів – це може бути експорт зерна у конвоях із військовими кораблями наших союзників, або ж масований удар по Чорноморському флоту росії.
Військовий експерт Інституту майбутнього Іван Ступак розповів, яким чином ми можемо розблокувати наші порти і що нам для цього треба.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Який варіант, на вашу думку, кращий – конвої чи знищення флоту рф?
Я думаю, що другий варіант із ударом по російському флоту – найкращий. Справа у тому, що якщо ми погодимось на міжнародну співпрацю і різного роду конвої, то це передбачатиме угоди з росією. Різні держави, які нам допомагатимуть, будуть іти на компроміси з нашим ворогом. Таким чином ця війна може перейти у такий собі «забальзамований» конфлікт, а нам цього не треба. Ми просто питання постачання нашого зерна до інших країн поставимо вище, ніж питання нашої безпеки і визнання росії державою-терористом. Тому нам необхідно розблокувати наші порти самотужки. Або ми зараз нищимо російські кораблі в Чорному та Азовському морях, або ми дозволяємо оці компроміси, які переростуть у банальний міжнародний бізнес, де росія виступатиме повноцінною стороною. Тоді цей бізнес почне співпрацювати із війною, що обернеться для нас вкрай негативними наслідками.
Яке озброєння нам необхідне, щоб розблокувати наші порти?
Наприклад, ми можемо відігнати ворожі кораблі дальніми ракетами, які нам вже погодились надати союзники. Крім того, у нас є «Нептуни», які приблизно такі ж, як і американські ракети «Harpoon». Тому чим ближче ми будемо наближатись до росіян, тим далі вони тікатимуть від нас. Наприклад, ми можемо почати з Одеси – створити собі певний безпечний радіус в морі, а тоді йти вперед, розчищаючи собі дорогу. Так само ми можемо розігнати ворогів по дорозі до Херсону, звідки також почнемо експорт зерна. Тобто, ракети – це перше.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
По-друге, на нашому боці може зіграти такий фактор як міжнародні конвої після знищення російських кораблів. Тобто, ми розчистимо дорогу, а тоді завантажимо зерно на іноземні судна – це теж може змусити росію утриматись від торпедування чи будь-якої іншої атаки на ці кораблі.
Ну і по-третє, нам потрібні судна, які зможуть розміновувати море, бо наш ворог залишив чимало вибухівки в акваторії Чорного моря. Це можуть бути безпілотні катери чи будь-які інші варіанти, але загрозу мінування нам також слід усунути.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Валерій Клочок: «США готуються ввести в Україну свою армію»
- На кого росія може обміняти захисників Маріуполя? Відповідь політолога
- «Вступ України до ЄС через 15-20 років»: чи боїться нас Захід? – думка експерта
- «Це лише «вступні титри», це ще навіть не зав’язка, я вже мовчу про кульмінацію» – відомий юрист про «справу Медведчука-Порошенка»
- Коли прибуде в Україну і як змінить війну американська РСЗВ HIMARS – думка військового
- Обмін, в’язниця чи примусова робота: що чекає на полонених росіян? – думка експерта
- «Це ще не загибель, але удар буде болісним»: економіст про зовнішні борги росії