У США схвалили історичний закон про ленд-ліз для України

28 квітня Конгрес США підтримав історичне для України рішення про здійснення програми ленд-лізу (англ. lend-lease – позичати/здавати в оренду) для допомоги нашій армії. Тепер Штати зможуть постачати не лише зброю, боєприпаси та техніку, а й медикаменти, продукти та інші необхідні речі.

Законопроєкт підтримали 220 голосами. Про це повідомили в пресслужбі Палати представників США у Twitter.

Скриншот повідомлення House Press Gallery в Twitter

Примітно, що Америка відродила цю програму вперше з часів Другої світової війни – востаннє вона діяла у березні 1941 року і дозволила США без трудомістких процедурних перешкод швидко поповнювати запаси союзників у боротьбі проти нацистської Німеччини.

Сучасна домовленість про ленд-ліз доповнить попередню підтримку Конгресом України, яка вже отримала 1,7 млрд дол. у вигляді військової допомоги, санкціонованої з моменту початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого.

Відповідно до затвердженої програми, президент США Джо Байден має забезпечити, щоб постачання гостро необхідних систем озброєння, боєприпасів та військової допомоги в інших формах надходило Україні швидко та безперешкодно, пише “Обозреватель”.

Американські аналітики вважають, що відродження ленд-лізу має величезний історичний резонанс, оскільки в 1941 році подібна ініціатива стала вирішальним фактором, що дозволило союзникам здобути перемогу у Другій світовій війні.

У публікації Atlantic Council раніше наголосили, що завдяки ухваленню Конгресом ленд-лізу та аналогічним крокам, зробленим демократіями по всьому світу, Україна може отримати потенційно необмежену військову підтримку з боку США та десятків країн, відданих перемозі над Росією. Ба більше, як стверджує автор публікації – почесний член Канадської міжнародної ради та Інституту Макдональда-Лор’є Кріс Александер, ленд-ліз може змінити хід війни.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: