Нещодавно видання CNN, з посиланням на власні джерела в Білому домі, повідомило, що Адміністрація президента США Джозеф Байдена розглядає можливість передати Україні високоточні реактивні системи залпового вогню M142 HIMARS. Вони можуть увійти в новий пакет військової допомоги Україні.
Військовий експерт Михайло Жирохов розповів, коли нам зможуть передати ці РСЗВ та як вони вплинуть на хід війни.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Коли Америка зможе доставити ці системи до України?
На озброєнні США таких установок є приблизно 700, а от в європейських країнах їх набагато менше – 35 у Британії, 38 в Німеччині тощо. Відповідно, країни Європи не зможуть їх нам дати, що було б набагато швидшим процесом. Крім того, якщо й дадуть, то це буде мізер, бо та ж Німеччина не може дати нам 20 установок із 38, які у неї є взагалі. Тому ми мусимо чекати постачань із США і маємо затримку із цим озброєнням. Просто є певні логістичні проблеми: в літак багато таких систем не помістиш, тому їх транспортують морем через Атлантику, а потім суходолом до кордонів України. Іншими словами, американський корабель не може йти швидше, ніж він іде, тому ми мусимо почекати.
Які переваги має ця РСЗВ на полі бою?
По-перше, я не думаю, що нам дадуть найбільш просунутий варіант із ракетою ATACMS, це будуть стандартні ракети, які використовуються армією США.
По-друге, будь-яке підвищення нашої вогневої потужності України – це великий позитив, бо сьогодні війна зайшла у таку стадію, де перемагає той, у кого більше артилерії. Крім того, грає роль дальність цієї артилерії, а саме HIMARS дозволить нам вражати цілі противника з такої відстані, на якій ми залишатимемось недосяжними для нього. Американська РСЗВ має більш-менш такі ж характеристики, як і «Урагани», але вони потужніші та б’ють на більшу відстань.
Загалом, реактивна артилерія вражає цілі на великій території. Тобто, для точкових цілей маємо гаубиці М777, а HIMARS M142 – це для боротьби проти тих же систем ТОС-1 «Буратіно» (Солнцепек) які б’ють лише зблизька, чи систем російської ППО.
Проте не варто робити із цієї РСЗВ «вундерваффе». Це не є якась «супер-зброя», яка враз змінить хід війни. Має бути комплексне озброєння, а HIMARS – це лише один із його елементів. Наприклад, разом із цією системою мають працювати контрбатарейні радари, безпілотники, навчений персонал і так далі. Себто, в цьому випадку мова йде про ракетну систему залпового вогню, яка потужніша, ніж російська і вона б’є на більшу відстань. Чи буде це перевагою – безумовно. Але чи стане це головним аргументом – ні. Головний наш аргумент у цій війні – це підтягування наших резервів і коли такої артилерії в нас буде більше, ніж у ворога.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Довідка:
HIMARS M142 (High Mobility Artillery Rocket System) — розроблена наприкінці 90-х американська ракетна артилерійська система підвищеної мобільності, яка змонтована на колісному шасі. Вона несе шість ракет для залпового вогню або одну ракету MGM-140 ATACMS на п’ятитонній вантажівці. Систему було розроблено як малу, мобільну РСЗВ з можливістю стріляй-і-тікай. HIMARS — це високомобільна реактивна система залпового вогню, призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО і вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин і бронетранспортерів, а також для надання вогневої підтримки своїм підрозділам і засобам підтримки. Система призначена для стрільби керованими і некерованими ракетами. Максимальна дальність — 300 км.
Тактико-технічні характеристики:
Обслуга: 3 особи (водій, стрілець, командир)
Маса: 16200 кг
Броня: легка
Довжина: 7 м
Ширина: 2,4 м
Висота: 3,2 м
Запас ходу машини: 480 км
Максимальна швидкість по шосе: 85 км/год
Основне озброєння: 6 × 227 мм ракет M26 або M30/M31, або ж 1 тактична ракета MGM-140 ATACMS
Кут повороту: 360
Максимальна дальність: понад 45 км звичайним снарядом M26A2, 300 км тактичною ракетою MGM-140
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Валерій Клочок: «США готуються ввести в Україну свою армію»
- На кого росія може обміняти захисників Маріуполя? Відповідь політолога
- «Вступ України до ЄС через 15-20 років»: чи боїться нас Захід? – думка експерта
- «Це лише «вступні титри», це ще навіть не зав’язка, я вже мовчу про кульмінацію» – відомий юрист про «справу Медведчука-Порошенка»
- Обмін, в’язниця чи примусова робота: що чекає на полонених росіян? – думка експерта
- «Це ще не загибель, але удар буде болісним»: економіст про зовнішні борги росії