Після маси інформації про те, що США то дадуть, то не дадуть Україні реактивні системи залпового вогню HIMARS, у Білому домі, все ж, офіційно підтвердили відправлення РСЗВ в Україну. Щоправда, є одна умова: ми не повинні завдавати ударів по території росії. США також уточнили, що йдеться і про боєприпаси до цих РСЗВ, але наразі це лише 8 одиниць такого озброєння. Тому одні вже кричать «зрада», вказуючи, що 8 машин – це ніщо на полі бою, а інші стверджують, що це лише початок. Військовий експерт Олег Жданов розповів, чого нам слід очікувати в майбутньому та які можливості відкриваються нам із системами HIMARS.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
РСЗВ HIMARS мають різну комплектацію і від неї залежить дальність польоту ракети, яка сягає від 75 до 300 км. Що саме нам надали США?
Ці системи залпового вогню є універсальними і вони заряджаються «пакетно». Тому все залежить від боєприпасів. Ми можемо зарядити боєголовки, які летять на 80 км., або ракети типу ATACMS, які вражають цілі на відстані у 300 кілометрів. І наскільки я зрозумів промову Джо Байдена, нам дадуть системи з повним боєкомплектом.
Ми пообіцяли не бити ними по росії. Куди ми зможемо завдавати удари?
Безумовно, ми зобов’язані дотримуватись усіх угод, бо це обіцянка нашого президента і вимога США. Тобто, якщо ми вдаримо по території росії, такі поставки можуть враз припинитись і ми втратимо такого союзника як Америка. Але ми маємо повне право бити по всіх окупованих територіях, частина з яких сьогодні перебуває у російському тилу. Тобто, ми можемо вражати цілі на території України, яка була затверджена у 1991-му році, включно з тимчасово окупованим Кримом. Тому, ясна річ, навіть кримський міст тепер є потенційною ціллю Збройних сил України.
- Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
8 одиниць – це все, на що варто очікувати, чи це лише початок?
Безумовно, це далеко не все. Будуть нові поставки систем HIMARS і я в цьому навіть не сумніваюсь. Справа у тому, що оці РСЗВ прийшли до нас «поза планом». Тобто, це постачання не в рамках ленд-лізу, а в рамках допомоги від Штатів, яку нам виділив Конгрес на суму 700 млн. доларів. Як то кажуть, далі буде.
Довідка:
HIMARS M142 (High Mobility Artillery Rocket System) — розроблена наприкінці 90-х американська ракетна артилерійська система підвищеної мобільності, яка змонтована на колісному шасі. Вона несе шість ракет для залпового вогню або одну ракету MGM-140 ATACMS на п’ятитонній вантажівці. Систему було розроблено як малу, мобільну РСЗВ з можливістю стріляй-і-тікай. HIMARS — це високомобільна реактивна система залпового вогню, призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО і вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин і бронетранспортерів, а також для надання вогневої підтримки своїм підрозділам і засобам підтримки. Система призначена для стрільби керованими і некерованими ракетами. Максимальна дальність — 300 км.
Тактико-технічні характеристики:
Обслуга: 3 особи (водій, стрілець, командир)
Маса: 16200 кг
Броня: легка
Довжина: 7 м
Ширина: 2,4 м
Висота: 3,2 м
Запас ходу машини: 480 км
Максимальна швидкість по шосе: 85 км/год
Основне озброєння: 6 × 227 мм ракет M26 або M30/M31, або ж 1 тактична ракета MGM-140 ATACMS
Кут повороту: 360
Максимальна дальність: понад 45 км звичайним снарядом M26A2, 300 км тактичною ракетою MGM-140
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Допомогти українцям: як італієць в час війни організовує підприємство в Україні
- Чи можлива зараз розмова Зеленського з путіним? Політтехнолог розповів деталі
- Чому Порошенка не випускали за кордон і які це матиме наслідки? Відповідь експерта
- Альтернатива ЄС із Британією на чолі: наскільки це реально і чи потрібна вона Україні? – думка експерта
- «Нам необхідно розблокувати наші порти самотужки, знищивши російський флот»: військовий експерт
- Валерій Клочок: «США готуються ввести в Україну свою армію»