Допомогти українцям: як італієць в час війни організовує підприємство в Україні

Дмитро – успішний бізнесмен, який живе і працює в Італії та допомагає нашим землякам гідно заробляти. Виїхав за кордон, будучи ще підлітком, працював на господаря, проте згодом зумів збудувати власний бізнес у Мілані.

І тепер Дмитро Бабкін – італієць українського походження з Миколаєва – готовий ділитися досвідом з українцями в Італії. Ба більше: він приїхав в Україну, аби побувати тут підприємство і допомогти нашим землякам у нелегкий час працевлаштуватися.

Про своє підприємство, майбутню допомогу, віру в українців і Україну та багато іншого він розповів в інтерв’ю ІА «ПІКА».

  • Важко було знайти себе в чужій країні?

20 років тому я виїхав в Італію. Зізнаюсь: знайти себе було нелегко, адже все тоді здавалося чужим – країна, мова. Проте я знав, що треба перетерпіти складні часи і працювати – так моє життя стало налагоджуватись. Хоча, чесно кажучи, була проблема із вивченням мови, яка, до речі, зараз присутня і у більшості наших заробітчан в Італії. Все ж я через рік вже розмовляв італійською. Це відкрило мені чимало італійських дверей. Спочатку працював на господаря, згодом почав помалу розвивати свою справу. Зараз у мене вже є свій будівельний бізнес.

  • Як вам вдалося відкрили свій бізнес в Італії?

На початку дуже допомагала держава. Коли відкривав своє підприємство в Італії, проблем як таких не було. Там як: платиш 500 євро – отримуєш  індефікаційний код фірми, реєструєш її і розвиваєш бізнес.

За кордоном треба знати мову відповідної країни, її законодавство, а також технології

Зараз Італія також допомагає у плані бізнесу. Проте спостерігаю на сьогодні таку тенденцію:  українці часто приходять на роботу, хочуть мати високі зарплати, не знаючи мови і технологій, та ще й вчитися за гроші господаря. Тому моя порада: аби за кордоном відкрити власне підприємство, треба знати мову відповідної країни, її законодавство, а також технології та їхню роботу.

  • Розкажіть детальніше про своє підприємство…

Моя фірма «Євромультисервіс» зорієнтована на будівництво. Займаємось  облаштуванням фасадів будівель, вставляємо вікна, робимо євроремонти, ставимо плитку – загалом займаємося мультисервісом. На фірмі у мене працюють як італійці, так і українці, які працевлаштовані офіційно. Загалом 50 осіб, з них 12 українців. При цьому прирівняли зарплати українських робітників до їхніх італійських колег, аби не було якихось протистоянь.

  • З якими проблемами зіштовхуєтесь ви як працедавець та українські робітники в Італії?

Основна проблема в тому, що українці хочуть заробляти багато, а працювати менше і нелегально. Вони вважають, що їх там недооцінюють, але насправді одиниці незадовго після приїзду можуть швидко вивчити мову і адаптуватися до процесу виробництва в Італії. Більшість з українських працівників не розуміє: перш ніж сподіватися на високі зарплати і отримувати їх на Заході, треба знати мову тієї країни, в якій ти хочеш працювати або працюєш і опанувати технології. До прикладу, мої працівники – українці – італійської мови не знають і не хочуть вчити, хоча й отримують достойні зарплати.

  • Чим відрізняється виробництво в Італії та Україні?

В Італії, в принципі, немає кращих технологій, все залежить від підготовки та професіоналізму спеціалістів: як українця, так і італійця. Та різниця відчувається у якості роботи. Я ж вважаю, що, якщо працівник не був робочим до того, як влаштуватись на таку роботу, він має пройти відповідну підготовку. Що цікаво: часто працівники хочуть вчитися за гроші боса. Вони приходять без стажу, отримують від мене гроші і вчаться.  Та найбільша моя проблема в тому, що працівники опановують певну робочу спеціальність на моїй фірмі і за мої гроші, а потім… «тікають». Їдуть в Німеччину, США, щоб відкривати свої справи. Проте не розуміють: попри те, що працюватимуть на себе, мають ще платити багато податків. Натомість українці за кордоном хочуть працювати здебільшого нелегально. І стається так – максимум рік тримаються, а потім отримують штрафи й повертаються назад.

  • Чому ви зараз вирішили приїхати в Україну?

Болить серце за Україну: хочу допомогти цій країні та її громадянам

Я італієць, але народився в Україні, тому зараз мене болить серце за цю країну і я хочу допомогти їй та її громадянам, створити тут якийсь бізнес, економічну платформу для працівників. Хочу втілювати певні проєкти і на території України, хоча війна трохи цьому перешкоджає. Однак я спеціально приїхав до України, щоб побачити ситуацію на власні очі, бо не був тут 5 років, і подумати, як створити можливість просування італійського бізнесу в Україну та відповідно допомогти вашим землякам заробити у такий нелегкий час.

  • Що це буде за підприємство?

Думаю, у сфері будівництва, та все залежить від того, чого вимагатиме ринок – через кризу в Європі та війну в Україні. Але працівники потрібні будуть різного фаху. Спочатку працевлаштував би 10 осіб.

  • Хочу організувати в Україні професійну підготовчу базу для спеціалістів

Також маю намір організувати тут професійну підготовчу базу для спеціалістів, які хочуть поїхати на роботу за кордон. Своєрідну професійну практичну школу, аби українці могли опанувати технологію і вже фахівцями поїхали на роботу в Італію та претендувати на хороші зарплати. Я розумію, що зараз, зокрема багато чоловіків не мають роботи, а за кордон виїхати не можуть. Тому прагну надати можливість тим людям, які готові працювати в Україні чи згодом і за кордоном, пройти відповідні курси, вчити мову і опановувати технології. І що головне: навіть якщо ці люди не поїдуть в Італію чи в інші європейські країни на роботу, вони будуть вишколені і ми готові взяти кращих на своє підприємство в Україні. Важливо і те, аби ті українці, які зараз працюють в Італії і хочуть повернутися, мають працювати як в Україні, так і в Італії на ринку у межах сучасних відносин та сучасних технологій.

  • Не боїтесь зіштовхнутися з корупцією в Україні?

Сподіваємо, що війна нівелює усі корупційні складові. Якщо ж ні, думаю, багато воїнів після війни візьмуть автомати і не залишать напризволяще корупційні питання. Вважаю, що війна триватиме до кінця року. Я був впевнений, що наша армія триматиме оборону і переможе обов’язково. До речі, Італія Україну дуже підтримує і щиро хоче, аби ви перемогли росію.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

  • Можливо, вже знайшли потенційних працівників в Україні?

В Україні є вже охочі працювати. Думаю, не виникне проблеми із пошуком працівників, які швидко опанують справу і тут працюватимуть добре й так само зароблятимуть – матимуть європейські зарплати.

Я ж зацікавлений у тому, аби всі ці люди пройшли фаховий вишкіл в Україні та в Італії. А вже ті, хто себе зарекомендує добре в Італії, зароблятимуть суму, відповідну середній зарплаті в Італії. Однак треба бути дисциплінованим і фаховим працівником.

Я, до прикладу, зараз на своєму підприємстві даю робітникам випробувальний термін – 1-2 тижні. Потім стажування триває місяць, після чого працівники, які володіють інструментом, починають отримувати вищі зарплати. До слова, мають відпрацювати рік на моєму  підприємстві, якщо беру їх на роботу. Але, що важливо: за брак в роботі треба відповідати фінансово, аби працівники не гналися за кількістю, а робили якісно. Також я переконаний: всі мають працювати офіційно і платити податки.

  • Ви приїхали в Україну лише заради створення підприємства?

Я італієць тільки за паспортом, а в душі – українець

Не тільки. Чесно кажучи, знайшов свою другу половинку саме в Україні.  Я ж італієць тільки за паспортом, а в душі – українець. Тому за дружину візьму також українку, весілля плануємо відгуляти у Львові.

Мій приклад, до речі, свідчить про те, що майже всі українці, які зараз є за кордоном, все одно душею та розумом в Україні. І хочуть саме на Батьківщині жити комфортно. Їх просто генетично тягне в Україну, адже тут найкращі дівчата, природні умови, умови проведення бізнесу будуть після війни. Тож я вірю, що Україна переможе росію у цій війні і українці повернуться додому з-за кордону і тут розвиватимуть свій бізнес та розбудовуватимуть свою країну, а не чужинці. Але тут для них мають бути відповідні умови – і я хочу їм допомогти і зі свого боку закласти одну із цеглинок у цьому фундаменті.

  • Ви впеневнені: українці таки повернуться на Батьківщину?

Я впевнений, якщо в Україні після війни будуть створені відповідні умови, то свідома частина українців повернеться на Батьківщину. Але для цього треба, аби тут мінімізували корупцію та видавали кредити для створення свого бізнесу. Навіть незважаючи на те, що зараз триває війна, влада вже мала б думати, як будувати економічні відносини так, аби створити привабливі економічні умови і повернути в Україну заробітчан і бізнесменів, які за кордоном відкрили свій бізнес, бо останні хочуть жити на своїй рідній землі, саме вдома, а не на чужині, жити краще і відкрити свій бізнес. І я вірю: так і буде.

Марія Волошин, ІА «ПІКА»