Ґданськ став дивом відродження, так само буде з Україною – Дональд Туск

У польському Ґданську стартувала дводенна міжнародна конференція URC 2026, присвячена відбудові України. Українську делегацію очолює прем’єр-міністр Юлія Свириденко, а співголовою від Польщі є Дональд Туск.

Відкриваючи захід, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск провів історичну паралель, порівнявши майбутнє відновлення української держави з відродженням свого рідного міста після Другої світової війни.

Звертаючись до присутніх світових лідерів та менеджерів, Туск нагадав про трагічне минуле Гданська. За його словами, місто, де пролунали перші постріли Другої світової війни і яке було зруйноване вщент, сьогодні є живим доказом того, що для об’єднаних людей немає нічого неможливого.

“Я запросив вас усіх, щоб показати, як відбувається диво відбудови, коли люди рішучі робити неймовірні речі. Гданськ став найбільшим прикладом відбудови – і не тільки в архітектурному сенсі. І так само буде з Україною”, – наголосив польський прем’єр.

Очільник польського уряду тепло привітав українську делегацію на чолі з прем’єр-міністеркою Юлією Свириденко, закликавши її почуватися “як вдома”. Туск підкреслив, що дводенна робота над великим проєктом відбудови України є частиною значно глобальнішої мети – “великої місії повного об’єднання Європи перед лицем агресії”.

Він також зауважив, що процес повоєнного відновлення виходить далеко за межі суто інфраструктурного чи економічного вимірів.

“Ми всі тут, в Україні та Європі, віримо в те, що Україна відіб’є російську агресію і наші плани з відбудови України не є міражем.  Коли ми говоримо, що відбудуємо Україну, це відбуватиметься після війни завдяки нашій солідарності. Відбудова – це те, що відбудовується в нас самих”, – пояснив він.

На завершення свого виступу Дональд Туск закликав європейських партнерів зберігати єдність, наголосивши, що спільними зусиллями Україна та Європа зможуть “завдати поразки всьому злу” та побудувати нове спільне майбутнє.