“Енергетичний Рамштайн”: в Ґданську відбулося засідання з питань енергетики України G7+

У Ґданську провели четверте засідання Координаційної групи з питань енергетики України G7+, або так званий “енергетичний Рамштайн”. До обговорення долучилися 20 країн, представники ЄС та 6 міжнародних організацій.

Про це повідомив віцепрем’єр–міністр енергетики Денис Шмигаль.

“Наші пріоритети на 2026−2027 роки спрямовані на одночасне забезпечення стійкості енергосистеми в умовах війни та її повну інтеграцію до європейського енергетичного простору: захист енергетичної інфраструктури, відновлення пошкоджених потужностей, розвиток розподіленої генерації, закачування газу до підземних сховищ та розвиток міждержавних інтерконекторів”, – повідомив міністр.

Він повідомив, що за 2026 рік партнери внесли до Фонду підтримки енергетики України понад 317 млн євро. Проте вже зараз загальний обсяг незабезпечених потреб становить понад 650 млн євро.

Найбільший обсяг припадає на відновлення та ремонт пошкоджених енергетичних об’єктів – 295 млн євро. На розвиток розподіленої генерації необхідно близько 192 млн євро. Ще майже 148 млн євро необхідно для формування аварійного резерву та закупівлі критично важливого обладнання.

Він також підкреслив, що для проходження наступної зими необхідно додатково відремонтувати та відновити понад 3 ГВт теплової генерації.

Зокрема стало відомо, що деякі країни почали передавати обладнання з виведених з ескплуатації теплових електростанцій. Серед них Литва, Німеччина, Латвія, Словаччина, Австрія, Хорватія та Нідерланди.