Як відомо, нещодавно росія закупила партію іранських бойових безпілотних літальних апаратів. Представники адміністрації Байдена, у свою чергу, переконані, що ці безпілотники будуть використані у війні проти України.
За словами офіційних осіб, росіяни забрали безпілотники з іранського аеродрому на початку цього місяця та перевезли їх до росії вантажними літаками в середині серпня. Російські оператори все ще тренуються на безпілотниках в Ірані, і США вважають, що росія має намір імпортувати сотні з них, щоб використовувати їх для атак “повітря-поверхня”, радіоелектронної боротьби та цілевказування в Україні.
Проте, Washington Post з посиланням на власні джерела в службі безпеки союзників пише, що передані Іраном безпілотники для мають ряд технічних дефектів і системних помилок.
Військовий експерт Інституту майбутнього Іван Ступак розповів, чи варто нам боятись цих літальних апаратів і як можна протистояти їм у бою.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Чи варто нам боятись цих безпілотних літальних апаратів?
У цьому питанні, як і завжди, нам не варто недооцінювати ворога і його техніку. Іран насправді навчився робити ці безпілотники і займається цим вже тривалий час, навіть незважаючи на санкції.
У них є ціла лінійка таких апаратів, серед яких є і «шахед» – спостерігач. Окремі оцінки цієї зброї вказують на те, що вона є на порядок кращою, ніж турецькі «байрактари». Вони нібито мають потужніші батареї і можуть нести на собі в чотири рази більше заряду. Тому вони вже є більш небезпечними. Крім того, Іран виробляє їх масово.
Проте я вже читав, що у росіян виникла проблема із цими апаратами. Вона полягає у тому, що вся інструкція до безпілотників написана мовою Ірану – фарсі. Навіть коли ми отримували NLAW і «джавеліни», нашим військовим доводилось перекладати інструкцію чи просто «гуглити», аби розібратись із такою зброєю. До того ж, тут мова не йде про якусь ракету, яку можна просто жбурнути й все, це безпілотний апарат, яким необхідно постійно керувати. Тому отака мовна проблема точно буде в росіян.
Окрім того, ми не знаємо, якими будуть ці апарати у бою – день, ніч, вологість, температура тощо. Тут слід зазначити, що погода в Ірані дуже відрізняється від наших широт. Тому точніше можна буде говорити вже після того, як ми побачимо їх у справі. Але так, вже є інформація, що росіяни незадоволені цими апаратами.
Як нам варто боротись із цими безпілотниками?
Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica
Я гадаю, що тактика використання цих машин буде наступною: вони будуть використовуватись проти наших систем ППО. Тобто, нам доведеться використовувати свої дорогі набої зенітно-ракетних комплексів для знищення цих безпілотників, а росія в той час буде закидати нас крилатими ракетами. Іншими словами, поки ми будемо збивати один такий апарат, на нас летітимуть «кинджали», «калібри» та «іскандери». Тому найкращою тактикою для нас є знищення цих безпілотників у місцях їхнього скупчення. Наприклад, на ремонтних базах чи складах, бо ворог буде вимушений зберігати їх компактно – не можна один такий апарат тримати на окремому аеродромі. Коротше кажучи, нам треба буде робити якнайбільше «бавовни» на території, яку контролює рф. Це можуть бути постріли HIMARS чи того ж «Нептуна». А також не варто забувати про партизанів та наші диверсійні групи.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Курс долара, можливий дефолт і ріст цін: що очікує українців найближчим часом?
- Генерал Романенко: «Росіяни готують наступ на півдні України, американці «прокидаються»
- Російські ракети з території білорусі: як нам відповісти?
- Яким чином і коли ми деокупуємо Крим?
- Чому цей опалювальний сезон буде «найскладнішим за час незалежності України»