Як ленд-ліз вплине на хід війни? Жданов розповів деталі

Наприкінці доби 28 квітня Нижня палата Конгресу Сполучених Штатів Америки розглянула і підтримала відкриття ленд-лізу для України. Це означає, що як тільки президент Америки Джо Байден поставить свій підпис під цим документом, Україна зможе отримати багато нового озброєння, яке буде використане у війні проти росії.

Військовий експерт Олег Жданов розповів, яке озброєння ми можемо отримати і яким чином воно вплине на хід війни.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА»

Яке озброєння ми зможемо отримати у рамках ленд-лізу?

Ми самі зможемо закрити свій повітряний простір

Ми можемо отримати все в буквальному розуміння цього слова. Це буде залежати від домовленостей між Україною та США: ми будемо надавати запити, а вони будуть їх погоджувати, не погоджувати або пропонувати певні аналоги. Таким чином ми будемо отримувати зброю.

До речі, зараз наша контактна група зустрічається із координаційним центром, який запрацював після зустрічі міністрів на німецькій базі Ramstein. Там також буде вирішуватись, хто, скільки і яку зброю нам надає. Це можуть бути і танки, і літаки, і системи залпового вогню тощо. Оцей ленд-ліз насправді знімає будь-які обмеження на постачання зброї Україні. Наприклад, ми можемо отримати системи протиповітряної оборони Patriot, які нам зараз просто дуже необхідні. З ними ми самі зможемо закрити свій повітряний простір.

Якої зброї нам потрібно найбільше?

Нам треба будь-якої зброї. Справа у тому, що сьогодні ми воюємо старим радянським «металобрухтом». У нас він не дуже відрізняється від того, яким воює росія, бо ми не проводили масштабних модернізацій навіть того озброєння, яке у нас є. Воно технічно справне, але воно старе – і морально, і фізично.

Взагалі, війна – це найкраща можливість реформ для армії будь-якої країни. Тому ленд-ліз – це масштабне переозброєння України. Тож чим більше нам нададуть нової зброї, тим краще для нас. А зброя потрібна будь-яка, бо сьогодні воювати радянськими зразками – це дуже проблематично.

Як нові літаки чи танки змінять конфігурацію сил на полі бою?

Якщо наш пілот пересяде зі старого літака нехай навіть на «Міг-29», який проходив модернізацію в західних країнах, то він матиме перевагу над таким же російським пілотом. Наприклад, коли наш винищувач активує свої ракети для пуску в повітряному бою, його одразу «бачать» усі радіолокаційні станції. Тобто, для того, щоб випустити ракети, наш літак змушений «засвітити» себе як мішень. Натомість західні зразки не лише не «засвічують» себе, а ще й за рахунок своєї бортової станції радіоелектронної боротьби глушать ефір навколо себе, чим не дають російським пілотам скоригувати вогонь або зв’язатись зі своїми напарниками чи базою.

Якщо наш танкіст змінить старий танк на умовний «Абрамс», це теж робить його сильнішим, ніж екіпаж танка противника. У кращому випадку, наші танки мають встановлені нові приціли. Проте балістичний суматор, який визначає правки для стрільби, і автомат заряджання може бути або відсутній, або старого радянського зразку. Західні танки мають пристрої, які визначають поправки стрільби, та швидше перезаряджаються. Тобто, вони більш точні та швидше стріляють.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Чи можуть нам надати зброю, яка зможе вражати цілі на території ворога? Наприклад, ми зможемо підірвати той же кримський міст?

Так само, як росія обстрілює нас, ми маємо і зможемо почати обстрілювати рф

Як я вже казав, ленд-ліз не передбачає жодних обмежень в постачанні нам озброєння, тому, безумовно, так. Якщо нам дадуть ракетні комплекси, то чому б нам їх не використовувати? Причому, не лише по кримському мосту, а й по військових об’єктах на території росії. Я маю на увазі склади, бази з пальним, інфраструктурні об’єкти тощо. Точно так само, як росія обстрілює нас, ми маємо і зможемо почати обстрілювати рф. Але без ударів по об’єктах мирної інфраструктури, звісно, тільки військова.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: