Уряд звільнив Коболєва з посади очільника “Нафтогазу” і призначив Вітренка (фото)

Уряд на засіданні 28 квітня звільнив Андрія Коболєва з посади глави “Нафтогаз України” разом з наглядовою радою.

Про це зазначено у заяві Кабміну. Рішення ухвалили через “незадовільну роботу “Нафтогазу”.

Коболєв дізнався про своє звільнення з новин

“Щойно на Кабміні звільнили Андрія Коболєва з посади голови НАК Нафтогаз України. Нарешті”, – написала в в Telegram нардеп від “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк.

Сам Коболєв про це дізнався з новин, адже повідомлення Смаглюк підхопили медіа.

У пресслужбі “Нафтогазу” “Обозревателю” заявили, що готують свій коментар.

“Це зробили для того, щоб в “Нафтогазі” не змогли вчасно відреагувати і не ходили по своїм “друзях” зі спробами змінити ситуацію”, – вже після голосування повідомив співрозмовник в уряді.

Кабмін звільнив Коболєва з "Нафтогазу" разом з наглядовою радою: відомо ім'я наступника

Для звільнення зібрали позачергове засідання уряду.

Власні джерела “Обозревателя” в Кабміні підтвердили: звільнення може бути незаконним. В статуті “Нафтогазу” написано, що звільнення може відбутись згідно з пропозицією наглядової ради, а її не було.

Кабмін звільнив Коболєва з "Нафтогазу" разом з наглядовою радою: відомо ім'я наступника

За результатами засідання загальних зборів акціонерів роботу Наглядової ради та правління НАК “Нафтогаз України” у 2020 році визнано незадовільною.

Призначення Вітренка

Натомість Кабмін призначив з 29 квітня в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка головою правління “Нафтогазу”, зазначено на “Урядовому порталі”.

Зазначається, що 28 квітня уряд провів засідання загальних зборів акціонерів компанії НАК “Нафтогаз України”.

“Під час засідання розглянуто звіт про діяльність державної компанії НАК “Нафтогаз України” у 2020 році. Чистий консолідований збиток групи компаній “Нафтогаз” у 2020 році становив 19 млрд грн. При цьому у затвердженому Кабінетом Міністрів фінансовому плані компанії передбачалося отримання 11,5 млрд грн прибутку.

Юрій Вітренко має багаторічний успішний досвід у сфері енергетики та у 2018 році обіймав посаду виконавчого директора НАК “Нафтогаз України”.

Перед новим керівником компанії поставлено завдання щодо системного збільшення видобутку українського газу, а також сприяння у формуванні повноцінного та справедливого ринку газу в Україні”, – заявили в кабміні.

Нагадаємо:

Раніше між Вітренком і Коболєвим розгорівся скандал, який закінчився звільненням першого з “Нафтогазу”. Вітренко заявив, що главу “Нафтогазу” Коболєва потрібно звільнити разом з наглядовою радою компанії.