У ВРУ пропонують підвищити прожитковий мінімум для українців

В Україні прожитковий мінімум (ПМ) планують зафіксувати на рівні не менш як 40% від середньої зарплати. А згодом підвищити і до 60%.

Якби це стало реальністю, ПМ довелося б підвищити з 2189 до приблизно 4180 грн. Разом із тим зросли б і соціальні виплати, аліменти, пенсії.

Про це розповіла очільниця комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова (фракція “Слуга народу”) в інтерв’ю РБК.

За її словами, більш різке підвищення прожиткового мінімуму може призвести до розбалансування держбюджету.

“У законопроєкті №3515 я запропонувала зв’язок прожиткового мінімуму із середнім рівнем заробітної плати. Спочатку я пропоную, щоб це було 40%, а взагалі хотіла б, щоб 60%. У проєкті ж прописано, що протягом 10 років він буде рости на 1 % – до 50%. Якщо зробити відразу 50%, це розбалансує держбюджет”, – каже Третьякова.

Вона також переконана, що на базі Мінсоцполітики має бути створено демографічне агентство, яке досліджуватиме різні види домогосподарств із різним рівнем доходів і проводитиме їх опитування, щоб знати, “скільки сім’я витрачає на те, щоб утримувати одного члена домогосподарства”.

Читайте більше новин економіки на нашому сайті: