Євросоюз має намір повністю відмовитися від російського викопного палива (нафта, газ, вугілля, торф та ін.), але для цього знадобиться близько 10 років. Втім, уже у 2023 році країни ЄС хочуть скоротити імпорт російського газу до 40-45 мільярдів кубометрів, що порівняно зі 155 мільярдами кубометрів у 2021 році виглядає серйозним кроком.
Про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що для заміни російського газу країни ЄС:
● збільшили імпорт від інших постачальників;
● одночасно скоротили використання газу.
«Норвегія замінила Росію як найбільшого постачальника трубопровідного газу до ЄС. А імпорт зрідженого газу різко зріс унаслідок постачання зі США», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наразі газові сховища по всьому ЄС вже заповнені на 99%, що дає країнам буфер проти потенційних перебоїв із постачанням цієї зими. А рекордні обсяги використання сонячної енергії «також допомогли знизити потребу Європи у використанні газових електростанцій».
«Найгірші наслідки кризи, можливо, вже позаду, але заспокоюватися не можна. Адже хоча аналітики й кажуть, що повернення до рекордно високих цін на газ малоймовірне, глобальні ринки надзвичайно напружені. Що створює ризик зростання цін у відповідь на холодну погоду чи подальші потрясіння у постачаннях», – резюмується у матеріалі.
Зі свого боку, Путін заявив, що здобуття Євросоюзом енергетичної незалежності від РФ нібито завдало шкоди самому об’єднанню, адже тепер йому доводиться шукати нових постачальників.