В Україні вже з 2021 року можуть запровадити накопичувальні пенсії: всім, хто працює, у віці до 50 років, доведеться віддавати 4% зарплати на спецрахунок. У 60 років їх можна буде зняти.
Про це пише “Обозреватель”.
Скільки насправді можна отримати з другого рівня?
Якщо платити 4% з середньої зарплати в 10 тис. грн, розповідає вчена, кандидатка економічних наук Лідія Ткаченко, то варто розраховувати на другу виплату в розмірі 400 грн. Щоб отримувати пенсію 20 років, в ідеалі відкладати потрібно удвічі довше.
Пенсії за таким принципом розглядали ще у 2011 році.
Проте ексміністр соцполітики Андрій Рева переконаний: за внеску в 4% не буде навіть 400 грн другої пенсії.
Загрозу, що накопичувальний рівень перетвориться на фінансову піраміду, озвучили і в Комітеті з питань антикорупційної політики. Нижче – висновок комітету.
Грошей може не вистачити навіть на поточні пенсії
Фінансувати “другу” пенсію будуть за рахунок скорочення надходжень до місцевих бюджетів і до Пенсійного фонду. 2% зберуть із ЄСВ і 2% із ПДФО.
До слова в Україні станом на 1 вересня борг перед Пенсійним фондом (ПФУ) досяг 20,5 млрд грн. Водночас загальний дефіцит ПФУ зростає. Це може призвести до “ризиків, пов’язаних із виплатою пенсій”, повідомляє Комітет з питань соціальної політики Верховної Ради.
Так, у 2021 році видатки державного бюджету на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, і дефіциту коштів Пенсійного фонду зростуть до 203,8 млрд грн.