У торговельній війні Трампа не буде переможців – світові лідери

Світові лідери відреагували на нові тарифи, які президент США Дональд Трамп ввів майже проти всіх країн. Про це пише Reuters.

Китай закликав США негайно скасувати останні тарифи й пообіцяв вжити контрзаходів. У заяві Міністерства торгівлі країни йдеться про те, що США ігнорують баланс інтересів, досягнутий на багатосторонніх торгових переговорах протягом багатьох років.

На думку Міністерства торгівлі Китаю, США давно вже отримують значну вигоду від міжнародної торгівлі: “КНР рішуче виступає проти цього і вживатиме контрзаходів для захисту своїх прав та інтересів”.

Попри те що Канада не отримала додаткових тарифів, запроваджені минулого місяця мита на деякі товари залишаються чинними. Через це премʼєр-міністр країни Марк Карні заявив, що Канада відповість контрзаходами, пише CTV News.

За інформацією видання, Канада може почекати день, перш ніж ввести заходи у відповідь на мита Трампа. Лідер Нової демократичної партії Канади Джагміт Сінгх написав у соцмережі Х, що завтра він оголосить про “заходи з розбудови нації у воєнний час для Канади, захищеної від Трампа”.

Премʼєр-міністр Японії Ісіба Сіґеру закликав США переглянути введені тарифи.

“Широкі торговельні обмеження, запроваджені урядом США, матимуть значний вплив не лише на економічні відносини між Японією та США, але й на світову економіку та багатосторонню торговельну систему загалом. У нас є серйозні занепокоєння щодо відповідності цих заходів угоді СОТ та японсько-американській торговельній угоді”, – наголосив Сіґеру.

Премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив: “У торговельній війні ніхто не виграє. Це не в наших національних інтересах. І ми маємо справедливі та збалансовані торговельні відносини зі США”.

Він наголосив, що наразі між країнами тривають переговори щодо “угоди про економічне процвітання, яка змінить наявні торговельні відносини”.

“Тим не менш… Я укладатиму угоду лише в тому випадку, якщо це буде в національних інтересах”, – зазначив Стармер.

Міністр фінансів Німеччини Йорг Кукіс наголосив: “Було б наївно думати, що якщо ми просто сидітимемо і дозволимо цьому статися, ситуація покращиться, тому я очікую рішучої реакції з боку Європейського Союзу”.

У Міністерстві закордонних справ Бразилії заявили, що уряд країни “шкодує” про рішення, ухвалене США щодо додаткових тарифів на весь бразильський експорт.

“Уряд Бразилії оцінює всі можливі дії для забезпечення взаємності у двосторонній торгівлі, включно зі  зверненням до Світової організації торгівлі, для захисту законних національних інтересів”, – додали у Бразилії.

Премʼєр-міністр Австралії Ентоні Албанізі зазначив: “Тарифи адміністрації (Трампа. — Ред.) не мають жодної логіки та суперечать основам партнерства між нашими країнами. Це не є вчинком друга. Сьогоднішнє рішення додасть невизначеності у світовій економіці й призведе до зростання витрат для американських домогосподарств”.

Виконувач обов’язків президента Південної Кореї Хан Док Су заявив, що глобальна торгова війна стала реальністю й уряд країни повинен зосередити всі свої зусилля на подоланні цієї кризи.

Міністр торгівлі Нової Зеландії Тодд Макклей наголосив, що його країна виступає за вільну торгівлю, а відносини зі США залишаються стабільними: “Ми будемо вести діалог з адміністрацією США, щоб зрозуміти наслідки цих змін, а також консультуватися з нашими експортерами, щоб краще зрозуміти, який вплив матиме ця заява”.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес запевнив: “Іспанія захищатиме свої компанії та працівників і надалі залишатиметься прихильником відкритого світу”.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон висловив занепокоєння щодо можливого зростання торговельних бар’єрів: “Ми не хочемо зростання торговельних бар’єрів. Ми не хочемо торгової війни… Ми хочемо повернутися на шлях торгівлі та співпраці зі США, щоб люди в наших країнах могли насолоджуватися кращим життям”.

Президентка Швейцарії Карін Келлер-Зуттер зазначила, що Федеральна рада країни найближчим часом визначиться з наступними кроками, але принципи вільної торгівлі та дотримання міжнародного права залишаються незмінними пріоритетами.

Прем’єр-міністр Ірландії Міхал Мартін розкритикував рішення США запровадити 20% тарифи на європейський імпорт, назвавши його “глибоко прикрим”.

“Я твердо переконаний, що тарифи не приносять користі нікому. Моїм пріоритетом, як і пріоритетом уряду, є захист ірландських робочих місць та ірландської економіки”, – додав Мартін.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила, що зробить усе можливе, щоб досягти угоди зі США й уникнути торговельної війни, яка може послабити Захід на користь інших глобальних гравців.

Президент Європейської народної партії Манфред Вебер заявив: “Для наших американських друзів сьогодні не день визволення, а день обурення. Тарифи Трампа не захищають чесну торгівлю – вони нападають на неї зі страху та завдають шкоди по обидва боки Атлантики”.

Президент Колумбії Густаво Петро зазначив, що його країна підвищить тарифи на американські товари лише в тому випадку, якщо вони загрожуватимуть робочим місцям у Колумбії.

“Але ми не будемо цього робити, якщо американський імпорт сприятиме створенню високооплачуваних робочих місць”, – додав Петро.