The New York Times вивчила, як змінився товарообіг Росії з різними країнами світу після початку повномасштабної війни: він виріс і не лише з Китаєм та Індією!
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну країни Заходу запровадили проти Росії кілька пакетів санкцій, які мали радикально послабити її економіку. Багатьом російським енергоресурсам було закрито доступ на великі ринки ЄС та США, в країну перестали офіційно ввозитися високотехнологічні товари, а десятки міжнародних споживчих компаній пішли з РФ за власним рішенням. У відповідь Росія постаралася переорієнтувати експорт на Китай і Індію, що не підтримали санкції, і організувати паралельний імпорт з країн-сусідів.
Здавалося, економічна війна мала практично повністю зруйнувати торговельні відносини РФ з великою кількістю держав. Однак, як з’ясували аналітики The New York Times на основі статистичних даних The Observatory of Economic Complexity , реальні зміни в торгівлі між Росією та світом після лютого 2022 далеко не такі однозначні, як можна було б очікувати.
Сумарний товарообіг із деякими країнами не лише не впав, а й навіть виріс, зокрема через зростання цін на сировину. Серед таких країн, як виявилося, виділяються далеко не лише Китай, Індія та Туреччина. До «відмінників» по товарообігу, наприклад, потрапили також Нідерланди, Норвегія та Бельгія.