В оборонному бюджеті США на 2022 рік схвалили поправки.
Вони стосуються, зокрема таких тем як: “Північний потік-2”, $300 млн військової допомоги, санкції проти РФ та навіть використання української титану.
Рішення схвалити поправки прийняли до Комітеті з правилами Палати представників, передає “Голос Америки”.
Це означає, що правки офіційно додали до законопроєкту про оборонний бюджет США на 2022 рік.
Тепер документ розгляне Палата представників (нижня палата Конгресу США). Остаточно законопроєкт буде схвалений, якщо за нього проголосує і Сенат (верхня палата) та підпише президент США.
$300 млн для України
Якщо рішення ухвалять, допомога Україні в оборонному бюджеті США зросте на $50 млн у порівнянні з минулим роком. Крім грошової оборонної допомоги для України, для посилення безпеки в регіоні США пропонують збільшити присутність своїх військ в Польщі, Румунії та Балтійських країнах. Ці держави вважаються “Східним флангах НАТО”.
“Північний потік-2”
Російського проекту стосуються 2 правки:
- Президента США можуть зобов’язати ввести санкції проти всіх, хто пов’язаний з будівництвом “труби”. Це стосується і фізичних і юридичних осіб. Персональні санкції такого роду можуть включати заборону в’їзду в США, а також адміністративну і кримінальну відповідальність за американським законодавством.
- Пентагону і Держдепартаменту пропонують подати детальний звіт про вигоду “Північного потоку-2” для Росії і його ж небезпеки для України, Європи і НАТО.
Санкції проти Росії
- Пропонується заборонити американцям торгувати російськими держоблігаціями і на первинному, і на вторинному ринках. Ці обмеження запропонували ввести у відповідь на втручання РФ у американські вибори.
- Білому дому пропонують визначитися, чи поширюються персональні санкції 35 публічних з з РФ. У список входять прес-секретар президента Дмитро Пєсков, олігархи Олег Дерипаска і Роман Абрамович, глави “Газпрому” і “Роснафти” і ін.
Український титан
Конгресмени запропонували Штатам замінити імпорт титану з Китаю і Росії українським металом. США залежать від поставок титану, тому цей пункт потрапив до законопроекту про оборонний бюджет. Титан використовують в оборонній і аерокосмічній промисловості, пише “Обозреватель”.
Україна – одна з усього семи країн світу, які виробляють титан. Також в країні є запаси ільменітових руд, які використовуються в якості сировини для виробництва титану. За цим запасам Україна посідає третє місце в світі (більше 90 млн т, 11% від світового обсягу). Більше тільки в Австралії (34,1%) і Китаї (28,2%).