Вищий антикорупційний суд 2 червня заочно заарештував ексголову правління ПриватБанку Олександра Дубілета.
Його підозрюють у причетності до розтрати коштів фінустанови (майже 137 млн і 8,2 млрд грн) перед націоналізацією в кінці 2016 року.
Підозрюваний перебуває не в Україні й оголошений у міжнародний розшук, запобіжний захід йому призначили заочно “до моменту його фактичного затримання і доставки до місця кримінального провадження”.
Про це повідомив “Центр протидії корупції” в Telegram.
Рішення про такий запобіжний захід ухвалив слідчий суддя ВАКС Сергій Мойсак. Арешт Дубілета, як зазначили у ЦПК, означає: підозра “є повністю обґрунтованою, а повідомлення про неї відбулося у відповідності до норм кримінального процесуального законодавства”.
Журналіст Олег Новіков у Telegram повідомив, що на засіданні адвокати Дубілета хотіли, щоб той якимось чином узяв участь у розгляді цього клопотання, і казали, що їхній клієнт не переховується, а просто живе в іншій країні.
У разі повернення підозрюваного в Україну його затримають, але не одразу візьмуть під варту, а доправлять до суду для обрання запобіжного заходу.
За версією слідства, нібито сам Дубілет, використовуючи підроблені банківські документи та фіктивне кредитування, розпорядився переказати 8,2 млрд грн з кореспондентського рахунку ПриватБанку, відкритого в одному з європейських банків, на користь пов’язаної з банком компанії Claresholm Marketing Ltd.
У Національному банку України привітали рішення Господарського суду міста Києва, яким була підтверджена законність договорів купівлі-продажу акцій ПриватБанку. Заявляється, що відповідно до законодавства, “єдиний спосіб захисту прав осіб, які є або були учасниками банку, – відшкодування завданої шкоди у грошовій формі”.
Так, суд 2 червня також закрив провадження у справі за позовом Дубілета про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку, внаслідок яких держава отримала у власність 100% акцій фінустанови в грудні 2016 року.
Згаданий позов було подано у 2019 році до ПриватБанку, Міністерства фінансів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за участі третіх осіб – Нацбанку та Кабінету міністрів.
Начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук зазначив, що відповідно до закону після укладення договору купівлі-продажу акцій неплатоспроможного банку та їхньої передачі інвестору держава як інвестор не може бути позбавлена права власності на акції й вони не можуть бути витребувані на користь попереднього власника.