Реактивні системи залпового вогню M270: чому США “гальмують” поставки для ЗСУ? Відповідь експерта

Керівник Центру військово-правових досліджень, член політради партії «Сила і Честь» та політексперт Олександр Мусієнко розповів у коментарі ІА «ПІКА», чому Білий дім не надає Україні американські дальнобійні реактивні системи залпового вогню та чому вони так необхідні Україні.

Зазначимо: Україна сподівається отримати більш точні і потужні американські системи. РСЗВ M270, що виробляються для американської армії з 1983 року, можуть швидко випускати 12 ракет і швидко від’їхати на перезарядку до того, як моделі радянського зразка встигнуть прицілитися для відповіді. Залежно від типу боєприпасів, вони можуть вражати цілі на відстані в основному до 60 км, а з найбільш передовими – і понад сотню кілометрів.

За словами Мусієнка, постачання таких систем – це питання часу для України, адже неодноразово українське керівництво, посадовці й Головнокомандувач ЗСУ Залужний вже наголошували, що Україна потребує, зокрема, саме такого виду зброї як РСЗВ М270. І невдовзі вони мали б надійти на озброєння до ЗСУ.

Також експерт розповів, що до цих установок є різні види ракет.

«Найпоширеніші – це ракети дальністю пострілу від 40 до 60 кілометрів. Якщо говорити про те, що американці бояться передавати РСЗВ через реакцію росіян, то що можемо такого обстріли на таку відстань, крім позицій ворожих військ? Але обстріляти позиції ворожих військ – дуже важливо і ЗСУ важливі саме такі системи, адже вони на 10-15 км можуть бити далі, ніж ті, що є у росіян. Відповідно, ми маємо можливість встановлювати наші системи далі і берегти життя особового складу і наносити ураження по позиціях противника», – зазначив політолог.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

При цьому керівник Центру військово-правових досліджень, член політради партії додав, що ймовірною причиною того, що ці системи ще не надійшли в Україну, є те, що у Сенаті США очікують відповідного фінансування, коли сенатори проголосують за надання Україні допомоги у розмірі 40 млрд доларів, а також повноцінно запрацює ленд-ліз».

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: