Польщі не вистачає українців

У Польщі не вистачає працівників, потрібний ще 1 млн робітників. Найближчими роками компанії, розвиток яких і так гальмується дефіцитом працівників, матимуть ще серйозніші проблеми.

Про це пише Rzeczpospolita, посилаючись на дані дослідження Польського економічного інституту (PIE) та Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Хоча ринок праці змінюється, можна оцінити, що найближчими роками нам знадобиться 150-200 тисяч людей щороку, йдеться в матеріалі.

Це означає, що протягом 5 років у Польщі має з’явитись близько мільйона додаткових економічних мігрантів, щоб компенсувати втрату місцевих працівників. Якщо в умовах старіння суспільства нинішня частка людей працездатного та непрацездатного віку підтримуватиметься на рівні 39%, цей приплив має бути ще більшим.

Виходячи з оцінок ZUS протягом 5 років, до 2027 року, потрібно залучити майже 1,5 мільйона працівників з-за кордону, а до 2032 року – 2,7 млн.

Так, доля економічних мігрантів серед найманих працівників зростатиме. Як свідчать дані Головного управління статистики, до кінця минулого року іноземці становили майже 4% усіх із понад 15,2 мільйонами, що працюють у Польщі. Це також була загальна частка іноземців у зайнятості у промисловості, де деякі галузі не змогли б упоратися без економічних мігрантів.

“Іноземці, які зазвичай приїжджають з України та країн Східної Африки, становлять приблизно 20%”, – оцінив президент Польської м’ясної асоціації Вітольд Хойнський. За його словами, такий високий показник є результатом нестачі вітчизняних кандидатів на роботу.

При цьому іноземців дуже багато серед кур’єрів найпопулярніших платформ доставки, таких як Glovo або Uber Eats. Як стверджує співзасновник та член правління варшавської компанії Eternis, найбільшого партнера Glovo Аліція Лещинська, 60% кур’єрів Eternis – іноземці, зокрема з України та Індії.

У свою чергу генеральний директор агентства з працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич наголосив, що майже всі галузі, які використовують низькокваліфіковану та фізичну працю, сильно залежать від іноземців. “Починаючи від металургійної, будівельної та суднобудівної галузей та закінчуючи логістикою, м’ясопереробною, рибною, електронною та легкою промисловістю, де залежність від іноземних працівників перевищує навіть 50%”, – додав він.