У Росії падає курс рубля: долар досяг найвищої за 16 місяців позначки 99 рублів. Це відбувається на тлі зростання нафтових цін, що є аномальною ситуацією.
Як написав у Twitter аналітик вашингтонського Міжнародного інституту фінансів Робін Брукс, через санкції зростання цін на нафту більше не означає негайного збільшення доходів Кремля. Брукс наводить графік, де показано, що російський рубль падає, а світові ціни на нафту Брент зростають.
Аналітик побачив у такій динаміці ефективність обмеження ціни на нафту, яку міжнародне співтовариство запровадило для Росії, щоб знизити спроможність Путіна фінансувати війну. “Таке відокремлення дуже незвичайне і є найкращим доказом того, що обмеження ціни на нафту від “Групи семи” працює. Путін не отримує великих надходжень від зростання цін на нафту, як це було у 2022 році”.
У Росії через жорсткі обмеження з боку центробанку рубль перетворився на неконвертовану валюту. Паралельно існує одразу кілька курсів.
Як зазначили аналітики Bloomberg, причин послаблення рубля кілька. Зокрема:
- значне погіршення умов зовнішньої торгівлі;
- міжнародні санкції, які, власне, й сприяли йому.
Так, зазначають вони, доходи великих російських експортерів у липні-2023 скоротилися до 6,9 млрд доларів – з 16,8 млрд доларів за той же період минулого року. Що дуже вдарило по російській економіці, адже ці кошти є ключовим джерелом твердої валюти для Росії.