“Може потопити весь російський флот у Чорному морі”: ЗСУ чекають на потужні ізраїльські ракети

Чи знаєте ви що таке Blue Spear (Блакитний спис)? Це крута ізраїльска крилата протикорабельна ракета і ракети такого високого класу можуть потрапити на озброєння ЗСУ.

Про це у “Фейсбуці” повідомив експерт-міжнародник Ростислав Демчук.

За його сллвами, Blue Spear належить до сімейства морських протикорабельних ракет виробництва Israel Aerospace Industries (IAI). У вересні 2021 року стало відомо, що Сили оборони Естонії придбали перший ракетний комплекс Blue Spear (5G SSM) з максимальною дальністю дії 300 км. У жовтні того ж року естонці придбали ще один такий комплекс. Ракети Blue Spear дозволяють ефективно проводити хірургічні удари на березі та у відкритому морі.

З числа не країн НАТО такими ракетами ще у 2012 році запаслися Азербайджан, у 2019 році Фінляндія. Такі ракети є на зброєнні навіть у деяких країн Латинської Америки і Африки.

“Так от! Учора вночі стало відомо, що Ізраїль задовольнив запит Естонії передати один комплекс ракет Blue Spear (5G SSM) на озброєння України. Одного такого комплексу достатньо аби потопити увесь російський флот у Чорному морі.

Ракетна система Blue Spear є передовою високоточною зброєю, яка може діяти за будь-яких погодних умов, вдень і вночі, а також надає можливість наносити удари за межами прямої видимості по мобільним і нерухомим цілям у морі. Максимальна дальність польоту ракети становить 290-300 км. Ракети Blue Spear поділяють спадщину з ракетною системою сімейства Gabriel від IAI, яка розроблялася протягом багатьох років.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Система Blue Spear дозволяє здійснювати запуск з кількох наземних платформ з польотом на високої дозвукової швидкості. Бойова частина використовує активну радіолокаційну систему самонаведення, точні навігаційні можливості на основі INS і надійну систему, яка захищена від збоїв GPS і максимально точного виявлення цілі. Системи оснащені різноманітними засобами обману, щоб досягти своєї місії та впоратися з різними викликами на полі (морі) бою”, – повідомив експерт.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: