Близько 40% мешканців вважають, що їхня область стане однією з найбільш розвинених в Україні за наступні 5-10 років.
Ще 22% очікують розвитку у наступні 10-20 років, а 16% – кажуть, що їх область ніколи не буде економічно розвиненою.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг“, проведеного 4-9 листопада.
Водночас ще 16% заявили, що їхня область уже одна з найрозвиненіших.
Частіше це кияни талюди, які зараз бачать свій регіон як економічно розвинений.
Також майже половина українців не будують ніяких планів на майбутнє.
Чверть планує своє життя на кілька років вперед, близько 15% – на півроку чи рік, 13% – накілька місяців. Будувати плани на майбутнє легше молодшим, заможнішим тамешканцям столиці.
Для 55% населення основне джерело доходу – зарплата, для 30% – пенсія. Ще 13% отримують дохід від бізнесу, 6% – соціальні виплати.
Свій поточний рівень доходу більшість оцінили як низький (36%) або нижче середнього (36%). Як середній – 31%. Лише 8% оцінили свій дохід вище середнього чи як високий.
Чверть зазначили, що їх задовільнив би щомісячний дохід до 10 тисяч гривень. Водночас стільки ж (22%) відповіли, що потребують дохід більше 30 тисяч на місяць. Решта озвучили проміжні суми: 14% – назвали 11-15 тисяч, 18% – 16-20 тисяч, 8% – 21-25 тисяч, 11% – 26-30 тисяч. Чим нижчий дохід, тим меншу сумуназивають бажаною.
Помітно менший бажаний дохід називали жінки. Зокрема найнижчі запити устарших жінок – з них більшість влаштувала б сума до 10 тисяч. А найвищі запитидо заробітку у чоловіків середнього й молодшого віку, а також мешканців столиці.
62% опитаних підтримали б вступ України в Європейський союз, якбисьогодні проводився такий референдум (32% – не підтримали). 58% – підтрималиб вступ в НАТО (35% – проти вступу).
Найбільш лояльні до євроінтеграції жителі західних та центральних областей,найменш прихильні – мешканці східних регіонів, де менше половини підтримуютьвступ в ЄС та НАТО.