Арестович заявив, що Україні не треба розривати торговельні відносини з Білоруссю і Росією

Радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив, що Україні не варто розривати торговельні відносини з Росією і Білоруссю.

Такою думкою він поділився в ефірі “Україна 24”.

Зокрема навів приклад Литви, яка, будучи членом Євросоюзу й НАТО, продовжує купувати у білорусів і росіян 60% і 40% електроенергії відповідно.

“Це взагалі на голову не вдягається, Москва підло загрожує Литві тощо. Але світ трохи складніше за промови в студіях”, – висловився Арестович.

На його переконання, у випадку, якщо Україна раптом відмовиться від звичних торговельних відносин, то це може обернутися залишенням без палива армії. Він додав, що з Росією у країни товарообіг і так щороку знижується.

“Торговельні відносини неможливо розірвати за рік. Зараз скажу страшну річ: а чи потрібно їх взагалі розривати? Думаю, що держава, якщо вона дбає про свою економіку, народ, перспективи, то має провести ревізію всіх відносин, які існують, залишити ті, які необхідні як несуча конструкція”, – висловив переконання спікер делегації в ТКГ.

За його словами, Україна просто ризикує втратити боєздатність, адже в обох сусідніх держав закуповує 70% палива, яке йде зокрема й на потреби Збройних сил України.

“Тобто ми можемо принципово сказати “ні” і залишитися на місяць-два без палива для армії. А з приводу електроенергії – насправді ми купували двічі під час пікових навантажень взимку, менше 1%”, – заявив Арестович.

Раніше ми інформували: