Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що внаслідок запровадження санкцій проти олігарха Дмитра Фірташа і скандального бізнесмена Павла Фукса вони не зможуть продавати свої активи й користуватися рахунками в Україні, проте закривати їхні компанії не будуть.
Водночас питання закриття телеканалу “Інтер”, який належить Фірташу, розглянуть після того, як “розберуться з його структурою власності”.
Таку заяву Данілов зробив в інтерв’ю виданню Forbes.
Дпнілов зазначив, що правоохоронні органи з’ясують, чи є серед активів Фірташа і Фукса те, що вони придбали незаконним шляхом. Якщо такі активи знайдуться, то їх повернуть державі. Крім того, секретар РНБО прокоментував слова Фукса про те, що той не пов’язаний із Росією – таке твердження Данілов назвав “нісенітницею”.
“Фукс перебуває під санкціями нашої країни. Крапка. Якщо щось було в незаконний спосіб забране, чи то надра, чи то земля, якщо люди не сплачують податки за статки, то їх позбавлять цих речей. Не розумію, для чого він ходить по телеканалах і розповідає нісенітниці про відсутність зв’язків із Росією. Він хоче сказати, що там проти нього немає проваджень? У нас демократична країна – людина може казати, що хоче, але треба думати, що говориш. Усім би радив бути дуже обережними, коли говорять про мою дружину, про мою сім’ю”, – сказав Данілов.
Також секретар РНБО розповів, що в грудні 2004-го, в розпал “помаранчевої революції”, Фірташ отримав одне з титанових родовищ. Тоді нібито про це просили росіяни. Таким чином, обидва фігуранти списку санкцій мають прямий зв’язок із Росією.
Відзначимо, Павло Фукс втік із Росії в Україну тільки в 2015-му, тоді ж він отримав українське громадянство. Йому, як ідеться в численних розслідуваннях, перейшли активи соратників експрезидента Віктора Януковича. Наприклад, акції ТОВ “ДВ нафтогазовидобувна компанія” і 51% ПАТ “Девон”.
Також Данілов розповів, що РФ допомогла бізнесменові Дмитру Фірташу отримати родовище титану в Україні. Це сталося в грудні 2004 року під час Помаранчевої революції.
“Мало хто знає, але пан Фірташ отримав одне з родовищ титанової галузі в грудні 2004 року, в розпал “помаранчевих” подій. Це була одна з домовленостей, про які суспільству не розповідали”, – зазначив Данілов. Про це повідомляє, інформує “Forbes Україна“.
Проте, за його словами, поки невідомо, до кого зверталася РФ з цього питання.
“Хто домовлявся? Мабуть, росіяни просили передати родовище Фірташу. Кого саме просили – ми з’ясовуємо. Використання надр має бути публічним і отриманим законно”, – підкреслив Данілов.
Секретар Ради нацбезпеки й оборони також сказав, що через санкції Фірташ не може продавати свої активи й користуватися рахунками в Україні.
Нагадаємо, що Фірташа затримали 12 березня 2014 року в столиці Австрії за запитом ФБР США й помістили в слідчий ізолятор. Однак уже 21 березня він був звільнений під рекордну заставу в 125 млн євро, гроші для якої, за даними джерела “Обозревателя” були внесені російськими бізнесменами Аркадієм і Борисом Ротенбергами, які вважаються близькими до Кремля.